Välkommen till Alvesta SK A1/A2
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IK Oskarshamn | 12 | 25 |
2. Karlskrona HK Orange | 12 | 25 |
3. Växjö Lakers HC Blå | 12 | 19 |
4. Alvesta/Rydaholms SK | 12 | 17 |
5. Kalmar HC | 12 | 16 |
6. Åseda IF/Växjö | 12 | 14 |
7. Karlskrona HK Vit | 12 | 10 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Tingsryds AIF | 7 | 15 |
2. Diö GoIF HK | 7 | 15 |
3. Mörrums GoIS IK | 7 | 15 |
4. IF Troja-Ljungby Röd | 7 | 15 |
5. Alvesta/Rydaholms SK | 7 | 8 |
6. Växjö Lakers HC Vit | 7 | 7 |
7. Karlskrona HK Orange | 7 | 5 |
8. Karlskrona HK Vit | 7 | 4 |
Årets lagbild A-laget
11 dec 2023
Årets hetaste Kronobergsderby
22 okt 2023
IIMORGON SLÄPPS BILJETTERNA - SÄKRA DIN PLATS
21 sep 2023
Truppen 2023/2024
31 jul 2023
Nytt Bankgiro på våra fakturor
5 jun 2023
11 mar, 10:40 0 kommentarer
Hej
Nu äntligen är lottningen för J20`s kval klar och det kommer bli totalt tre kioskpass som måste bemannas:
16/3 Lördag Matchstart KL.14.00 (Kiosk KL.13.15)
Wilhelm Sundberg + 1st Dblocket
20/3 Onsdag Matchstart KL.19.00 (Kiosk KL. 18.15)
Elliot Gren + 1st Dblocket
25/3 Måndag Matchstart KL.19.00 (Kiosk KL. 18.15)
Daniel Axelsson + 1st Dblocket
Behöver ni byta ert pass eller om någon annan vill se spännande kvalhockey så byter ni detta själva.
Tack för en smidig och bra säsong med kioskpassen.
3 mar, 18:01 0 kommentarer
Hej på er!
Då inte Alaget gick vidare i sitt kval så är det bara er egen match som ska bemannas kommande helg. Vecka 11 kommer vårt J20 påbörja sitt kval men lottningen har inte skett ännu men jag återkommer med kioskschema för V.11-12 så fort lottningen är klar.
3 mar, 15:55 0 kommentarer
Ingen fys imorgon utan vi går på is KL.19.10. Ny anmälan har skickats ut.
29 feb, 08:06 0 kommentarer
Hej på er
Nu är vi inne på sista veckorna av säsongen och det är A1-A2 samt D1-D2 som har kioskveckorna 10-14.
Dock vet vi ju inte om Alaget kommer att gå vidare i sin play-in till Allsvenskan samt att vårt J20lag ska kvala till regional och den lottningen har vi inte fått ännu så vi vet inte när dom spelar hemma/borta. Dock vet vi att dom har första matchen 13/3.
Vi kommer tyvärr bli tvungna att ta en vecka i taget.
V.10
9/3 KL. 16.00 - 18.15 (15.15)
Eventuellt kval för Alaget
Daniel Axelsson
Elliot Gren
3st D1-D2
10/3 KL. 11.00 - 13.30 (10.15)
A2 vs Karlskrona
Aron Persson
Oscar Nilsgren
10/3 KL. 16.00 - 18.15 (15.15)
Eventuellt kval för Alaget
Wilhelm Sundberg
Emil Andersson
Axel Magnusson
2st D1-D2
Byte av kioskpass löser ni själva.
//Magnus
2 jan, 10:29 0 kommentarer
Hej på er
Här kommer kioskschema för V.2 - 3. Byten etc sköter ni själva.
V.2
Onsdag 10/1 KL: 19.00 – 21.30 (18:15)
Alag vs Huddinge
Daniel Axelsson
Elliot Gren
3st D1-D2
Lördag 13/1 KL: 14.30 – 17.15 (13:45)
J20 vs Vita Hästen
Oscar Magnusson
1st D1-D2
V.3
Onsdag 17/1 KL: 19.00 – 21.30 (18:15)
Alag vs Huddinge
Wilhelm Sundberg
Emil Andersson
Axel Magnusson
2st D1-D2
Fredag 19/1 KL: 19.15– 21.30 (18:30)
A2 vs Lakers
Aron Persson
Oscar Nilsgren
Lördag 20/1 KL: 12.30 – 14.45 (11:45)
J20 vs Skövde
Oskar Hallgren
1st D1-D2
Söndag 21/1 KL: 14.00 – 17.00 (13:15)
J18 Vs Nässjö
Arne Rohwedel
Inga aktiviteter inbokade |